Ryki

Zginął 24-letni motocyklista

Region Śr. 16.06.2021 16:39:23
16
cze 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w środę przed południem w powiecie ryckim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-letni motocyklista na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się. Pomimo prowadzonej reanimacji kierowca motocykla poniósł śmierć.

16 czerwca tuż po godzinie 10:30 oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Leopoldów a Grabów Szlachecki. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 24-letni motocyklista jadąc w kierunku miejscowości Grabów Szlachecki, na prostym odcinku drogi z nie ustalonych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się. Pomimo prowadzonej reanimacji, kierowca motocykla zmarł na skutek odniesionych obrażeń.
Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz z uwagi na powstałe utrudnienia wyznaczyli objazdy i kierowali ruchem. Pod nadzorem prokuratora mundurowi przeprowadzili oględziny, zbierali ślady oraz ustalali świadków zdarzenia. Na miejscu pracował także technik policyjny, który wykonał dokumentację fotograficzną. Jak ustalono, 24-latek nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Teraz sprawą wypadku zajmą się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.Policja apeluje i przypomina!

Motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu a pogoda sprzyja użytkownikom jednośladów. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia odnoszą najcięższe obrażenia. Dla tego prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego bez względu na to jakim pojazdem się poruszamy.starszy aspirant Radosław Żmuda/ KPP Ryki
[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.