Ryki

Sprawcy kradzieży sklepowych w rękach Policji

Region Pon. 19.07.2021 10:01:23
19
lip 2021

W Dęblinie, w jednym z obiektów handlowych, doszło do kradzieży. Jednego ze sprawców zatrzymali pracownicy sklepu, natomiast jego wspólnik oddalił się z miejsca kradzieży. Dęblińscy policjanci zatrzymali wspólnika. W aucie, którym poruszali się mężczyźni, funkcjonariusze ujawnili 170 czekolad i 39 kaw.

Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Dęblinie w czwartkowe przedpołudnie został poinformowany, że pracownicy jednego z dęblińskich marketów zatrzymali sprawcę kradzieży.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna dokonał kradzieży wyrobów alkoholowych oraz spożywczych za kwotę prawie 500 złotych. Ponadto mundurowi ustalili, że 22- latek nie działał sam. W procederze pomagał mu drugi mężczyzna, który zdążył uciec przed przybyciem patrolu.

Mundurowi wytypowali auto, którym mogli się poruszać sprawcy. Osobowa honda zaparkowana był pod innym sklepem na terenie miasta. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ po pewnym czasie do pojazdu podszedł poszukiwany mężczyzna. Nieumundurowany patrol dęblińskich funkcjonariuszy zatrzymał 27-letniego mieszkańca gminy Tłuszcz.

Kryminalni w samochodzie ujawnili 170 czekolad oraz ponad 30 opakowań kawy. Jak się okazało artykuły pochodziły z dokonanych tego samego dnia kradzieży z marketów w Rykach i Garwolinie. Wartość skradzionych artykułów ujawnionych w aucie oszacowano na ponad 1300 złotych

Amatorzy darmowej czekolady i kawy noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzuty do których przyznali się. Grozi za nie do 5 lat więzienia. Zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa.

starszy aspirant Radosław Żmuda
[MSz]

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.