Ryki

Premier z wizytą w Rykach i Stężycy

Region Pon. 17.05.2021 11:45:48
17
maj 2021

Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął objazdową promocję programu Polski Ład wizytą w Rykach i Stężycy. Szef rządu mówił pod ryckim szpitalem powiatowym o zapowiadanych wyższych nakładach na służbę zdrowia.

Jak tłumaczył, właśnie po to w Polskim Ładzie znalazła się zapowiedź rezygnacji z ryczałtowej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. "Ten błąd w konstrukcji całego systemu podatkowego naprawiamy właśnie po to, żeby pojawiły się dziesiątki miliardów złotych więcej na naprawę służby zdrowia" - deklarował premier. Tak pozyskane pieniądze mają sfinansować podwyżkę składki zdrowotnej - za 2 lata ma ona osiągnąć 6 procent PKB, za 6 lat - 7 procent PKB.

Premier przypomniał, że w Polskim Ładzie znalazła się też zapowiedź udostępnienia w szerokim zakresie wizyt u lekarzy-specjalistów. "Ciągle chcemy kształcić więcej lekarzy, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, żeby łatwiej można było się dostać do specjalisty" - zadeklarował.

Następnie premier udał się do Stężycy w powiecie ryckim. Szef rządu odwiedził firmę JMP Flowers. - Promujemy polskie produkty i chcemy w Polskim Ładzie, dla tych produktów znaleźć właściwe miejsce, dobrą promocję dla polskich firm. Polski Ład ma być odrodzeniem i rozkwitem dla wieluset tysięcy polskich firm - mówił M. Morawiecki.


Przed rozpoczęciem objazdu rano w Warszawie premier Morawiecki zapowiedział, że będzie chciał nie tylko przedstawić Polski Ład w terenie, ale też wysłuchać opinii na jego temat.

Źródło: IAR/ Kancelaria Premiera
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Magda Szewczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.