Ryki

Kłoczew: złote gody par małżeńskich

Region Śr. 06.10.2021 08:41:08
06
paź 2021

Małżeńskie pary z gminy Kłoczew obchodziły złote gody pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent RP Andrzej Duda nadał małżonkom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w jego imieniu wręczał wójt Zenon Stefanowski. Diamentowe gody świętowali Halina i Jan Kiliszkowie.

28 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłoczewie odbyła się kolejna w tym roku uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, aktu dekoracji dokonał wójt gminy Zenon Stefanowski. W przemówieniu do Jubilatów wójt podkreślił ich rolę i wysiłek w budowaniu pomyślności rodzin, gminy i kraju poprzez staranne wychowanie dzieci, pracę i działalność społeczną. Warto podkreślić że wiele osób jest jeszcze bardzo aktywnych, dzięki czemu możemy korzystać z ich talentów, wiedzy i olbrzymiego doświadczenia, za co pozostajemy im bardzo wdzięczni.

Po oficjalnej uroczystości jubilaci zostali zaproszeni na część artystyczną w wykonaniu Aleksandry Maciejewskiej. Po występie wzniesiono toast lampką szampana oraz odśpiewano jubilatom tradycyjne „Sto lat...”.

W uroczystości wzięli udział ksiądz kanonik Andrzej Olszewski, duszpasterz Szpitala Powiatowego w Rykach, opiekun duchowy seniorów, przewodniczący Rady Gminy Kłoczew Marek Cąkała, sekretarz gminy Grażyna Pyl, skarbnik gminy Janina Dębek, dyrektor GOK Longina Cybulska oraz kierownik USC Elżbieta Walasek.inf. pras.

WJ/Garwolin/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.