Ryki

Kłoczew: wsparcie finansowe dla szkoły zniszczonej podczas nawałnicy

Region Śr. 18.08.2021 22:11:43
18
sie 2021

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził 18 sierpnia zniszczoną podczas niedzielnej nawałnicy Szkołę Podstawową w Goździe. Podczas konferencji prasowej minister zapowiedział, że szkoła otrzyma wsparcie finansowe na remont, aby nauka rozpoczęła się w terminie w bezpiecznych warunkach.

W wydarzeniu udział wzięli także wojewoda lubelski Lech Sprawka, wójt gminy Kłoczew Zenon Stefanowski oraz dyrektor szkoły, Iwona Mroczek. - Przekazałem panu wójtowi informacje na temat wsparcia dla szkoły podstawowej i na remont sali gimnastycznej. Środki finansowe na ten cel będą przekazane z rezerwy subwencji oświatowej w takiej wysokości, w jakiej będzie potrzeba - powiedział minister. - Zniszczenia, do których doszło w infrastrukturze szkoły podstawowej zostaną usunięte najszybciej, jak to będzie możliwe. Nie ma zagrożenia dla rozpoczęcia roku szkolnego w trybie stacjonarnym dla dzieci uczących się w tej szkole - dodał Minister Edukacji i Nauki.

W niedzielę przez miejscowość Gózd przeszła nawałnica, która spowodowała szkody w budynkach mieszkalnych, gospodarczych, a także w uprawach. Zniszczeniu uległa również część infrastruktury budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza, w tym sala gimnastyczna, sale szkolne oraz ogrodzenie.

inf. pras.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Waldemar Jaroń
+48.509056641

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.